ПРОЈЕКАТ ОБОГАЋЕНИ ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД

Одлуком Министарства просвете, у нашој школи ће током  школске  2023/24. год. бити реализован пилот пројекат обогаћеног једносменског рада.

Овакав вид рада биће организован за ученике од првог до осмог разреда у школама у Баљевцу, Брвенику и Биљановцу.

Деци ће бити понуђено три активности за које могу да се определе према својим интересовањима.

Активности ће се реализовати у поподневним часовима. Ученици ће после часова одлазити кући на ручак и одмор па ће долазити на одабрану активност  после подне. Свака од активности ће се одвијати једном недељно по сат времена. За ученике виших разреда из Биљановца активности ће се обављати у школи у Биљановцу да не би путовали.

Потребно је да родитељи потпишу сагласност да прихватају овакав начин рада да би њихово дете ушло у програм, али дете није у обавези да долази на сваку радионицу, може да прелази са једне на другу све у складу са својим интересовањима.

Циљ оваквог начина рада је пружање додатне образовно – васпитне подршке у учењу и целокупном психо – физичком развоју ученика. Уместо да деца буду на улици или сама у кући имаће могућност да дођу у школу, да се друже са својим вршњацима и науче нешто ново.

Предлог активности:

ИГРОМ ДО ЗНАЊА И ЗДРАВЉА

ОПЛАНЕТИ СЕ

МОЈЕ ДЕЛО ЗЛАТА ВРЕДНО

Реализацију активности пратиће и употпунити Тим за квалитет и развој установе кога чине:

1. Слађана Вукосављевић – професор разредне наставе – руководилац,
  2. Андрија Јевђић – директор школе,