Такмичења

ИЗВЕШТАЈ СА ОДРЖАНОГ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

На општинском такмичењу из математике које је одржано 4. фебруара 2023.године у ОШ
„Сутјеска“ у Рашки ученици наше школе постигли су следеће резултате:

1 )Ђурађ Вељовић- одељење 5/1-освојено 1.место и пласман на окружно такмичење;
2) Софија Алексић -одељење 6/2-освојено 3.место и пласман на окружно такмичење;
3) Данило Петровић- одељење 7/1-освојено 1.место и пласман на окружно такмичење;
4 )Павле Диздаревић- одељење 8/1-освојено 1.место и пласман на окружно такмичење;

Љиљана Арсовић

ИЗВЕШТАЈ СА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ

Ученик петог разреда Ђурађ Вељовић и ученица шестог разреда Софија Алексић учествовали су на Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе које је одржано у ОШ ,, Рашка” 25.2.2023. године. и постигли су успех – прво место, као и пласман на Окружно такмичење, које ће се одржати 1. априла у Краљеву.

Ученица седмог разреда Лена Јемуовић учествовала је на Општинском такмичењу из књижевности које је одржано 11.2. 2023. године у Јошаничкој Бањи и освојила треће место.Стекла је право да учествује на Окружном такмичењу које је одржано 4.3.2023. у ОШ ,, Милунка Савић” у Витановцу.

Оливера Никић

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

5.разред -Павле Моравчић (3.место, пласман на Окружно такмичење)
6.разред – Душан Мартић и Софија Алексић (оба ученика 3.место и пласман на Окружно такмичење)

Емилија Максимовић

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

12.марта 2023.г у ОШ”Рашка” одржано је општинско такмичење из географије. На такмичењу су учествовали ученици 7. и 8. разреда.
Из наше школе су 2 ученика 7-ог разреда освојила 2. место и пласман на на окружно такмичење и 1 ученик је освојио 3. место и диплому.

Милица Диздаревић

ИЗВЕШТАЈ СА ОДРЖАНОГ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

На Окружном такмичењу из математике које је одржано 18. марта 2023.године у ОШ „IV краљевачки батаљон“ у Краљеву ученици наше школе постигли су изванредне резултате.
Ученик петог разреда Ђурађ Вељовић освојио је прво место,Павле Диздаревић ученик осмог разреда освојио је друго место и ученица шестог разреда Софија Алексић освојила је треће место.
Честитке ученицима на постигнутом успеху.

Љиљана Арсовић