Кућни ред

ОШ „Јосиф Панчић“, Баљевац на Ибру

1. Ученици долазе у школу 10 минута пре почетка наставе.
  2. У школу се долази у прикладној одећи и обући, без шминке и скупоценог накита.
  3. Ученици чувају ред и чистоћу у школи (забрањено је уношење семенки у школу, поливање водом и слично), имовину школе и естетски изглед школских просторија, као и свој лични прибор. У случају начињене штете последице сноси починилац или одељење (накнада материјалне штете).
  4. Ученик се задржава у кругу школе док за њега траје настава.
  5. У току наставе ученици само са посебном дозволом наставника (по могућности одељењског старешине) могу напустити круг школе.
  6. Строго је забрањено родитељима и другим лицима да улазе у учионице и да ремете одржавање наставе.
  7. У случају да ученик долази у школу бициклом, мора оставити исти на место где је то дозвољено и обезбедити га закључавањем, јер за нестанак бицикла школа не одговара.
  8. У кругу школе је забрањено коришћење мобилних телефона, вокмена и других електронских уређаја.
  9. У круг школе је строго забрањено уношење оружја, муниције, петарди, ножева или других предмета којим може да се угрози или повреди друго лице.
  10. У круг школе је строго забрањена употреба алкохола, дувана, наркотичких средства или психоактивних супстанци, као и подстрекавање, помагање и давање ученицима истих.
  11. Сваки облик дискриминације и насиља ( омаловажавање, искључивање и издвајање лица од осталих, насилно понашање, туча, злостављање ) је строго забрањен у школи, од стране ученика према другим ученицима, наставницима, запосленима и другим лицима.
  12. Придржавање правила кућног реда је обавеза сваког ученика и свих запослених у школи, а кршење истог повлачи одговорност учиниоца.
  13. Ученици, дежурни наставник и сви запослени су дужни да одмах обавесте директора школе о запажањима која нису у складу са кућним редом.

Андрија Јевђић