Донација дрона

Ротари клуб Београд Чукарица организовао је дана 27.11.2023. године едукацију за наставнике информатике у ОШ “Халифа бин Заид Ал Нахјан” у Новом Пазару. Након одржаног предавање о пословима будућности за које је неопходно знање информатике организатор је позвао наставнике да се пријаве за фестивал “Знањем за будућност”- општинско, окружно и републичко такмичење у програмирању и управљању дроновима и мБот роботима које се организује од фебруара до 20. априла следеће године.
Владимир Лалошевић је упознао наставнике о основним карактеристикама дронова и мБот робота и шта је све вазно знати о њима када раде практичну наставу са ученицима.
По завршетку едукације донирани су дронови и мБот роботи за школе из Новог Пазара,Тутина, Рашке, Сјенице, Пријепоља, Нове Вароши и Прибоја. Наша школа добила је један од дронова.