Добродошли на званичну веб презентацију Основне школе „Јосиф Панчић”

Дешавања

Са часова биологије…

РАЗМНОЖАВАЊЕ, РАСТ И РАЗВИЋЕ БИЉАКА

Ученици петог разреда су практичним радом доказали да неке биљке цветнице које се размножавају
бесполно ,имају способност да се из њихових делова тела (корена,стабла или листа) развију нове биљке.

РАЗМНОЖАВАЊЕ АФРИЧКЕ ЉУБИЧИЦЕ (из листа)

РАЗВИЋЕ БИЉКЕ ИЗ СЕМЕНА
(са часова биологије у петом разреду)

Већина биљака развија се из семена у коме се налази клица-зачетак нове биљке.Младе биљке у почетку развића не личе на своје родитеље.У повољним условима оне расту и развијају се и постају сличне родитељима,а ученици су то доказали и својим огледима .

Такмичење из биологије

Општинско такмичење из биологије одржано је у нашој школи у Баљевцу 17.3.2024. године.

Ученица 7/2 , Софија Алексић и ученица 6/1 Тијана Главчић добиле су похвалнице за учешће и остварен веома добар резултат на Општинском такмичењу.

Ученице 5 разреда (одељење 5/1) оствариле су следеће резултате на Општинском такмичењу:
Дуња Јемуовић – друго место, Лена Алексић -треће место, Лана Биорац -треће место и Ана Јаснић -треће место.
Све ученице оствариле су пласман на Окружно такмичење и дана 14.4.2024. у Краљеву -ОШ ,,Свети Сава “(Рибница), постигле су велики успех:
Лена Алексић -друго место,
Лана Биорац -треће место,
Дуња Јемуовић -похвалница.

Честитке за све такмичаре и пуно успеха у даљем раду!

Наставница биологије,
Емилија Максимовић

Наше школско двориште

Наставник Марко Јемуовић, организовао је акцију улепшавања школског дворишта у виду бојења цртежа на путу до школе. У наредним данима потрудићемо се да обојимо и школску капију.

Рекреативна настава

У периоду од 23.3. до 29.3.2024. реализована је у Сокобањи седмодневна настава у природи, за ученике II и IV разреда матичне школе.

Од школског до републичког такмичења из енглеског језика

Дана 4.2.2024. одржано је Општинско такмичење из енглеског језика у школи у Баљевцу.
Ученице 8/1 Анђела Арсић 2.место, Софија Столовић 2.место, Лена Јемуовић 3.место, Николина Веселиновић 8/2 3. место и ученик 7. разреда Душан Мартић 2.место и пласирали се на окружно такмичење које ће се одржати 10. марта у Краљеву.
Предметни наставници су Славица Мандић, Баљевац и Миланка Петровић, Брвеник.

Дана 10.3. одржано је Окружно такмичење из енглеског језика у Краљеву.
Ученица 8/1, Анђела Арсић заузела је 3.место и пласирала се на Републичко такмичење 7.4.3024.

Ученица је учествовала на Републичком такмичењу 7.4 2024.
Иако нема пласман међу рангираним такмичарима прошла је успешно тест разумевања читањем, тест разумевања слушањем, а граматички тест није прешла лимит те тако није позвана на усмени, четврти део провере.
Веома смо задовољни постигнутим резултатом.
Честитамо Анђели на успеху-од Општинског до Републичког уз жеље за даљи напредак.
Браво Анђела!

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

У суботу, 6.4.2024. године одржано је Окружно такмичење из српског језика и језичке културе у Краљеву.Нашу школу представљали су :

Лена Алексић, Огњен Чорбић, Ђурађ Вељовић, Нађа Вељковић, Софија Алексић и Душан Мартић.

Диплому су освојили:
Лена Алексић – друго место