Школе за бољи квалитет ваздуха

Основна школа „Јосиф Панчић“ у Баљевцу добила је данас од УНИЦЕФ-а комплет наставних средстава за реализацију наставе СТЕМ предмета (Science, Technology, Engineering, and Math) и развој школских пројеката из области квалитета ваздуха и заштите животне средине. Наша школа је једна од 46 школа у Србији којој су уручени комплети у оквиру пројекта „Школе за бољи квалитет ваздуха“ који спроводи УНИЦЕФ у партнерству са Министарством просвете, науке и технолошког развоја (МНПТР) и уз финансијску подршку Владе Норвешке.

Комплети су пажљиво креирани на основу претходне анкете у којој су учествовали наставници и ученици из свих 46 школа. Сваки комплет садржи едукативну метеоролошку станицу и комплет за детекцију загађења земљишта, док су остала наставна средства прилагођена појединачним потребама школа. Уз помоћ ових едукативних комплета, интердисциплинарних курсева креираних за ученике, и уз подршку наставницима кроз обуке и менторски рад, свака школа ће осмислити и реализовати по пет пројеката на тему загађења ваздуха ослањајући се на званичне програме наставе из математике, физике, хемије, биологије, географије и информатике и рачунарства. У реализацију пројеката ће бити укључено око 9 000 ученика основних и средњих школа у 15 локалних самоуправа широм Србије.