Обележили смо Европски дан језика

У нашој школи 26. септембра је обележен Европског дана језика. Тим поводом одржан је интегрисан час у реализацији наставнице српског језика и књижевности Оливере Никић и наставнице енглеског језика Славице Мандић. Тог дана су наставнице на заједничком часу, истичући вредности вишејезичности и вишекултуралности, ученике упознали са циљем обележавања Европског дана језика. У духу тих вредности ученици су, уз помоћ наставнице енглеског језика Славице Мандић, креирали и пано на ком су на разичитим језицима исписивали поздраве. Пано је постављен у холу школе, тако да су ученици на одморима могли слободно да му прилазе како би дали свој допринос у његовом креирању. Подстичући и подржавајући једни друге у писању, ученици су ширили толеранцију, отвореност и радозналост према другом.

Замена столарије – Корлаће

У циљу побољшања услова за ученике наше школе у издвојеном одељењу Корлаће дотрајала дрвена столарија замењена је новом ПВЦ столаријом.

Сајам књига

Под слоганом Повратак написаних, одржан је Сајам књига у Београду 23 – 30.октобра.

У организацији Канцеларије за младе, ученици основних и средњих школа наше општине присуствовали су овом важном догађају.

Пет ученица осмог разреда ОШ ,, Јосиф Панчић”, у пратњи наставница српског језика и књижевности, посетиле су овогодишњи Сајам књига 26.октобра 2022.године.

Међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености „Дабар“

Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Његов главни циљ је повећање интересовање ученика за рачунарство и информатику. Желимо да покажемо да рачунар није само средство за комуникацију, претраживање интернета, обраду текста, слушање музике и гледање филмова. Рачунар је неисцрпан извор занимљивих логичких проблема, због чега рад на рачунару никада није досадан.

На школском нивоу такмичењу ове године у периоду од 14. – 18.11.2022. год. учествовали су сви ученици од 5. до 8. разреда.

Посета библиотеци

Октобар – месец књиге и писане речи обележили су и ученици наше школе посетом градске библиотеке.

Утакмица Србија-Шведска

На позив Фудбалског савеза Србије упућен свим основним школама,  присуствовали смо фудбалској утакмици између Србије и Шведске, одиграној 24. септембра 2022. године на стадиону “Рајко Митић”. Наши ученици показали су се као фер и срчани навијачи.