Обележили смо Европски дан језика

У нашој школи 26. септембра је обележен Европског дана језика. Тим поводом одржан је интегрисан час у реализацији наставнице српског језика и књижевности Оливере Никић и наставнице енглеског језика Славице Мандић. Тог дана су наставнице на заједничком часу, истичући вредности вишејезичности и вишекултуралности, ученике упознали са циљем обележавања Европског дана језика. У духу тих вредности ученици су, уз помоћ наставнице енглеског језика Славице Мандић, креирали и пано на ком су на разичитим језицима исписивали поздраве. Пано је постављен у холу школе, тако да су ученици на одморима могли слободно да му прилазе како би дали свој допринос у његовом креирању. Подстичући и подржавајући једни друге у писању, ученици су ширили толеранцију, отвореност и радозналост према другом.