Наши мали матуранти

Основна школа нам је обележила важан период у животу и образовању. Пре осам година када смо први пут кренули у школу, торбе су биле веће од нас. У овој школи смо стекли пријатељства која су нас научила разним вредностима. Некад смо упадали у невоље, а некад су нас сви хвалили. Многе успомене нам пролазе кроз главу. Емоције су помешане. Срећни смо што завршавамо основну, али и тужни што се растајемо. Нисмо ни свесни да нам пролазе најбезбрижнији и најлепши дани. Пред нама су нови изазови. Жалићемо за свим успоменама које остављамо иза себе. Упознаћемо нове пријатеље, али оне из основне никада нећемо заборавити. Разредним смо били најбоља одељења, али и највећа ноћна мора. Захваљујуци њиховим саветима, постали смо зрелији и одговорнији. Било је неслагања међу нама, али када се огласило последње звоно схватили смо колико је било лепо. Све свађе одлазе у заборав и на крају дана сви одлазимо из ове школе као што смо у њу и ушли, заједно.