Еко радионица и израда мозаика од чепова у нашој школи

У среду, 4. октобра 2023. године у оквиру Дечије недеље, а у организацији Општинске управе Рашка, у нашој школи одржана је еко радионица са предавањем на тему екологије и израду мозаика од пластичних чепова. Радионицу као и израду мозаика одрадили су представници Удружења “Чепом до осмеха” из Новог Сада.

Радионица је одржана за све ученике од 1. до 4. разреда и сваки ученик је као поклон добио мини кантицу за скупљање смећа са логом Удружења “Чепом до осмеха” и општине “Рашка”.

У данашњем свету који се суочава са све већим изазовима везаним за очување околине, едукација о екологији и развој емпатије постају кључни елементи у формирању будућих генерација. Основне школе имају кључну улогу у обликовању ставова и вредности код деце, стварајући прилику за учење о екологији и развоју емпатије према особама са сметњама у развоју и/или инвалидитетом кроз еколошке радионице.

Надамо се да ће овај догађај служити као темељ за будуће иницијативе и допринети очувању наше планете за будуће генерације.