Ученици наше школе на Сајму књига у Београду

Ученици наше школе већ неколико година заредом посећују Сајам књига. Ове године
смо имали привилегију да Сајам посетимо два пута. Прва посета реализована је 26. 10. у организацији Омладинског клуба из Рашке. Два ученика осмог разреда су ишла у пратњи наставнице Оливере Никић. Другу посету је обезбедила сама школа. Тридесет седморо ученика је ишло на Сајам књига у пратњи три предметна наставника: Славице Мандић, Миланке Петровић и Зорице Чешљарац. Путовање је реализовано 28. 10. са поласком у 7.00 из Брвеника и из матичне школе у Баљевцу. Сајам су посетили ученици од петог до осмог разреда који су се истакли у раду, на такмичењима или учешћем у ваннаставним активностима. Ученици су прошетали Сајмом, пропратили су најновије садржаје, куповали своје омиљене књиге. Имали су могућност и да уживо виде неке од писаца данашњице, али и да са наставницама енглеског језика обиђу салу број 14 у којој су се налазиле књиге на енглеском језику. Посета 66. Сајму књига протекла је без проблема. Слободно време ученици су искористили у тржном центру „Галерија“. У Баљевац смо се вратили у 20.15.