Посета наших ученика Угоститељско-туристичкој школи у Врњачкој Бањи

13. маја Угоститељско-туристичка школа Врњачка Бања је угостила наше ученике осмог разреда, упознала ученике са радном атмосфером у њиховој школи, показала кабинете и представила Врњачку Бању на мало другачији начин.

Међународни дан физичке активности

Светска здравствена организација (СЗО) је у циљу подизања свести целокупне светске јавности о значају и важности редовне физичке активности у очувању и унапређењу доброг здравља и благостања 10. маја 2002. године покренула глобалну иницијативу за обележавање Међународног дана физичке активности.

Наша школа је узела учешће у обележавању овог дана, ученици петог разреда са својим наставником физичког и здравственог васпитања, Марком Јемуовићем, прошетали до мини пич терена у Баљевцу и изводили вежбе.

Физичка активност представља свако кретање тела које доводи до потрошње енергије. Брзо ходање, пењање уз степенице, шетња, усисавање, прање прозора, вожња бицикла, пливање, трчање, кошарка, фудбал… све ово је физичка активност.

Редовна физичка активност има вишеструке здравствене користи: одржава енергетску равнотежу и помаже смањењу телесне тежине, утиче на изградњу коштаног ткива, има заштитни ефекат за појаву повишеног крвног притиска и повишених вредности холестерола у крви, смањује анксиозност и депресију, доприноси бољој концентрацији и различитим социјалним исходима.