Данас смо прошетали до издвојеног одељења наше школе у Пискањи.
Дочекани смо веома срдачно.
Ова ш̣етња није била само физичка активност, већ и прилика за учење, дружење и развијање осећаја заједништва.
Месечне архиве: јун 2026
Наше путовање за Требиње
Ученици 7.и 8. разреда са својим одељенским старешинама били су на тродневној екскурзији Баљевац -Требиње и обратно.
Екскурзија је изведена од 27. до 29.априла.Пут нас је водио преко Краљева ,Чачка,
Пожеге до Вишеграда где смо обишли Андрић Град и на Дрини ћуприју. Са друге стране Дрине прошли смо Горажде, Фочу, Билећу и на крају стигли на своје одредиште – Требиње где смо се сместили у хотел. Другог дана обишли смо знаменитости града где нас је локални водич упознао са Старим градом, улицом платана, каменим мостом, реком Требишњицом и другим лепим детаљима. Обишли смо прелеп манастир Тврдош и упознали његову историју. Требиње је прелеп град смештен и долини Требишњице и веома смо уживали у гостопримству његових становника. Трећи дан – повратак кући преко Тјентишта,
Златара, Пештерске висоравни, Новог Пазара и на крају стигли кући. На овој екскурзији смо могли да видимо разне облике рељефа, живописну природу, прелепе реке Требишњицу, Дрину ,Сутјеску и Лим,Билећко језеро, нашу Пештерску висораван и др. Упознали смо се са историјом и културом ових места. Жао нам је што је све брзо прошло и препоручујемо да обиђете ова места.
Ш̣етња
Дана, 28.4.2026. са ученицима млађих разреда наше школе ишли смо у ш̣етњу до мале црквице у Шумнику.
Ш̣етња је протекла у лепом расположењу уз дружење и разговор.
Код цркве смо направили паузу , где су се деца играла разних спортских игара, а затим смо се истим путем вратили у школу. Деца су била задовољна и пуна лепих утисака.
Реновирање школе у Брвенику
Реновирање школе у Брвенику представља значајан корак ка унапређењу услова за рад и боравак ученика и запослених. Пројекат обухвата комплетну обнову система грејања, замену дотрајале столарије, као и уређење фасаде, чиме ће се постићи већа енергетска ефикасност објекта и смањење трошкова.
Реализација радова спроводи се уз подршку општине Рашка и Министарства енергетике и рударства, који су препознали значај улагања у образовне установе и очување животне средине. Модернизацијом система грејања обезбедиће се стабилнија и економичнија температура у учионицама, док ће нова столарија допринети бољој изолацији и удобности.
Обнова фасаде додатно ће унапредити изглед школе, али и заштитити објекат од спољашњих утицаја. Завршетком радова, школа у Брвенику добиће савремен и функционалан простор, примерен потребама савременог образовања и безбедног боравка ученика.
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ
Дана, 25.4.2026.године у ОШ ,,Ђура Јакшић у Конареву одржано је Окружно такмичење из биологије.
Ученици наше школе остварили су изузетне резултате:
Теона Јемуовић 5/1 , друго место
2) Елена Вилимоновић 5/2 , друго место
3) Никола Петровић 6/1 , друго место
4) Никола Вељковић 6/2, друго место
5. Ђорђе Гркајац , 6/1 треће место
6. Лена Алексић 7/1 , треће место и остварила је пласман на Републичко такмичење
Ученице Лана Биорац 7/1 и Магдалена Павловић 6/3 немају диплому,nали су такође показале веома добро знање.
Честитамо свим ученицима, а Лени Алексић желимо пуно среће и успеха на Републичком такмичењу.
Предметни наставник, Емилија Максимовић.
Дан планете Земље обележава
Дан планете Земље обележава се сваке године 22. априла и представља глобални догађај посвећен подизању свести о важности очувања животне средине. Први пут је обележен 1970. године у Сједињеним Америчким Државама у циљу указивања на еколошке проблеме и потребу за заштитом природе. У Србији се Дан планете Земље званично обележава од 1992. године кроз разне активности. Главни циљ је да нас подсети колико је важно да чувамо природу, штитимо биљни и животињски свет и размишљамо о будућности планете на којој живимо.
Ове године овај важан датум обележава се под називом „Наша планета, наша моћ“, да нас подсети да све на планети је заправо наша моћ. У свакој капљици воде, листићу на грани, латици цвета и пчели на њој, ваздух који удишемо или земља коју обрађујемо, у свему је наша моћ. Ако смо свесни ове чињенице и значаја постојања наше планете онда чуваћемо ту моћ .Наши ученици су једним делићем то показали и поставили пано у холу школе.
Погледај, јер и ти си део Земље.

























































