Посета издвојеном школском месту

Данас смо прошетали до издвојеног одељења наше школе у Пискањи.
Дочекани смо веома срдачно.
Ова ш̣етња није била само физичка активност, већ и прилика за учење, дружење и развијање осећаја заједништва.

Цвет жеља

Обзиром да се у свим школама обележава Дан сећања и заједништва, деца из продуженог су имала радионицу на тему толеранције, различитости, емпатије… Заједно са учитељицама су израђивале пано посвећен тематици…

Наше путовање за Требиње

Ученици 7.и 8. разреда са својим одељенским старешинама били су на тродневној екскурзији Баљевац -Требиње и обратно.
Екскурзија је изведена од 27. до 29.априла.Пут нас је водио преко Краљева ,Чачка,
Пожеге до Вишеграда где смо обишли Андрић Град и на Дрини ћуприју. Са друге стране Дрине прошли смо Горажде, Фочу, Билећу и на крају стигли на своје одредиште – Требиње где смо се сместили у хотел. Другог дана обишли смо знаменитости града где нас је локални водич упознао са Старим градом, улицом платана, каменим мостом, реком Требишњицом и другим лепим детаљима. Обишли смо прелеп манастир Тврдош и упознали његову историју. Требиње је прелеп град смештен и долини Требишњице и веома смо уживали у гостопримству његових становника. Трећи дан – повратак кући преко Тјентишта,
Златара, Пештерске висоравни, Новог Пазара и на крају стигли кући. На овој екскурзији смо могли да видимо разне облике рељефа, живописну природу, прелепе реке Требишњицу, Дрину ,Сутјеску и Лим,Билећко језеро, нашу Пештерску висораван и др. Упознали смо се са историјом и културом ових места. Жао нам је што је све брзо прошло и препоручујемо да обиђете ова места.

Ш̣етња

Дана, 28.4.2026. са ученицима млађих разреда наше школе ишли смо у ш̣етњу до мале црквице у Шумнику.
Ш̣етња је протекла у лепом расположењу уз дружење и разговор.
Код цркве смо направили паузу , где су се деца играла разних спортских игара, а затим смо се истим путем вратили у школу. Деца су била задовољна и пуна лепих утисака.

Реновирање школе у Брвенику

Реновирање школе у Брвенику представља значајан корак ка унапређењу услова за рад и боравак ученика и запослених. Пројекат обухвата комплетну обнову система грејања, замену дотрајале столарије, као и уређење фасаде, чиме ће се постићи већа енергетска ефикасност објекта и смањење трошкова.
Реализација радова спроводи се уз подршку општине Рашка и Министарства енергетике и рударства, који су препознали значај улагања у образовне установе и очување животне средине. Модернизацијом система грејања обезбедиће се стабилнија и економичнија температура у учионицама, док ће нова столарија допринети бољој изолацији и удобности.
Обнова фасаде додатно ће унапредити изглед школе, али и заштитити објекат од спољашњих утицаја. Завршетком радова, школа у Брвенику добиће савремен и функционалан простор, примерен потребама савременог образовања и безбедног боравка ученика.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ

Ученица седмог разреда ЛЕНА АЛЕКСИЋ учествовала је на Републичком такмичењу из књижевности које је данас одржано у Сремским Карловцима. На тесту је освојила 16 од могућих 20 поена.

Честитамо!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Дана, 25.4.2026.године у ОШ ,,Ђура Јакшић у Конареву одржано је Окружно такмичење из биологије.
Ученици наше школе остварили су изузетне резултате:
Теона Јемуовић 5/1 , друго место
2) Елена Вилимоновић 5/2 , друго место

3) Никола Петровић 6/1 , друго место

4) Никола Вељковић 6/2, друго место

5. Ђорђе Гркајац , 6/1 треће место

6. Лена Алексић 7/1 , треће место и остварила је пласман на Републичко такмичење

Ученице Лана Биорац 7/1 и Магдалена Павловић 6/3 немају диплому,nали су такође показале веома добро знање.

Честитамо свим ученицима, а Лени Алексић желимо пуно среће и успеха на Републичком такмичењу.

Предметни наставник, Емилија Максимовић.

Дан планете Земље обележава

Дан планете Земље обележава се сваке године 22. априла и представља глобални догађај посвећен подизању свести о важности очувања животне средине. Први пут је обележен 1970. године у Сједињеним Америчким Државама у циљу указивања на еколошке проблеме и потребу за заштитом природе. У Србији се Дан планете Земље званично обележава од 1992. године кроз разне активности. Главни циљ је да нас подсети колико је важно да чувамо природу, штитимо биљни и животињски свет и размишљамо о будућности планете на којој живимо.
Ове године овај важан датум обележава се под називом „Наша планета, наша моћ“, да нас подсети да све на планети је заправо наша моћ. У свакој капљици воде, листићу на грани, латици цвета и пчели на њој, ваздух који удишемо или земља коју обрађујемо, у свему је наша моћ. Ако смо свесни ове чињенице и значаја постојања наше планете онда чуваћемо ту моћ .Наши ученици су једним делићем то показали и поставили пано у холу школе.
Погледај, јер и ти си део Земље.