Добродошли на званичну веб презентацију Основне школе „Јосиф Панчић”

Дешавања

Прослава Светог Саве

Ученици наше школе у издвојеном одељењу у Брвеници, су у петак 27. јануара ове године припремили пригодан програм, поводом Светосавске прославе. Програм је био посвећен школској слави и нашем великом просветитељу Светом Сави. Обележавање великог празника почело је литургијом која је одржана у манастиру Градац. Након тога у школи ученици су отпевали химну Светом Сави и уследио је рецитал у част Светог Саве који су ученици припремили заједно са својом наставницом Зорицом Чешљарац. По завршетку приступило се сечењу славског колача. Овогодишњи домаћин школске славе била је породица Јањовић која је тим поводом организовала и пригодан ручак у то име. Прослави су присуствовали ученици, родитељи, учитељи и наставници.

Подела новогодишњих пакетића

У петак, 30.12.2022. године у просторијама матичне установе Деда Мраз је поделио пакетиће за децу радника наше школе. Том приликом организована је и приредба у којој су учествовали ученици нижих разреда матичне школе.

Новогодишњи пано

У сусрет новогодишњим празницима ученици наше школе са наставницом ликовне културе Јеленом Караџић су правили пано на тему зиме и нове године.

Ново грејање у ОШ “Јосиф Панчић” Биљановац

Издвојено одељење наше школе у Биљановцу је захваљујући донацији фирме Енерго РАС добило ново централно грејање. Директор наше школе се захвалио фирми Енерго РАС на помоћи у решавању проблема грејања у овој школи. Тим поводом организована је мала свечаност. Више о овоме у прилогу локалне телевизије Коперникус Рашка.

Едукација о превенцији насиља

Национална платформа за превенцију насиља које укључује децу – ЧУВАМ ТЕ организује бесплатне онлајн обуке за ученике, родитеље и запослене. Циљ онлајн обука на платформи Чувам те, јесте да ученицима, родитељима и запосленима на једноставан и поуздан начин омогући да стекну најважнија знања и компетенције из области превенције вршњачког насиља. Обуке је осмислило Министарство просвете, науке и технолошког развоја и садрже проверена знања и вештине које ће подићи компетенције све три групе на ову тему. Платформа интегрише интерактивне провере знања, систем награђивања и обукама можете приступити у било које време и са било ког уређаја.