Пажљивкова смотра

У организацији Агенције за безбедност саобраћаја и Министарства просвете, ове године трећи пут по реду, одржава се пројекат Пажљивкова смотра, чији је циљ да деца кроз такмичење, забаву и игру на лак начин науче да се безбедно крећу у саобраћају. У нашој општини је ово прва година. Након одржаног школског нивоа, где су учествовали сви ученици 1. и 2. разреда, сада је дошао ред да се екипе свих школа наше општине такмиче једни против других. Деци су на програму били различити типови игара прилагођени њиховом узрасту, екипе су давале одговоре на питања, показавши да је циљ овог такмичења постигнут, а то је унапређење њиховог знања о саобраћају. Кроз реализацију пројекта засигурно је ниво саобраћајног образовања и васпитања деце подигнут на завидан ниво.

Општински ниво такмичења, одржан је 25. априла 2024. године у Дому културе у Рашки. Сваку екипу чинило је по четири ученика. Агенција за безбедност саобраћаја је за показано завидно знање, наградила све малишане вредним наградама. Ученици првог разреда наше школе пласирали су се на републички ниво такмичења.

Свим екипама наше оштине желимо успех на следећем нивоу такмичења.