Светски дан књиге, 23. април

У Основној школи ,,Јосиф Панчић” и ове године обележен је Светски дан књиге и ауторских права.

Ученици осмог, седмог и шестог разреда разговарали су о књигама на језику Вилијема Шекспира.

Час је замишљен као ТВ емисија која је уз водитеља ( наставница енглеског језика Славица Мандић), госте ( ученици и наставница Оливера Никић), преводиоца ( Лена Јемуовић) имала и публику ( ученици, наставници, педагог, психолог и директор).

Разговарали смо о књигама и компјутерима.Истакли смо да читање књига оплемењује, да нам компјутери могу бити корисни, уколико не проводимо доста времена испред екрана.Сетили смо се Сервантеса и Шекспира, као и других значајних писаца, а пре свега, закључили куда нас све може одвести књига.

За ову прилику осмишљен је пано који се налази у трпезарији школе где је час и реализован.