Добродошли на званичну веб презентацију Основне школе „Јосиф Панчић”

Дешавања

Наше школско двориште

Најбољи наставник Марко Јемуовић, организовао је акцију улепшавања школског дворишта у виду бојења цртежа на путу до школе. Најбољи наставник Марко Јемуовић је одлично одрадио овај део посла, у наредним данима потрудићемо се да обојимо и школску капију.

Рекреативна настава

У периоду од 23.3. до 29.3.2024. реализована је у Сокобањи седмодневна настава у природи, за ученике II и IV разреда матичне школе.

Од школског до републичког такмичења из енглеског језика

Дана 4.2.2024. одржано је Општинско такмичење из енглеског језика у школи у Баљевцу.
Ученице 8/1 Анђела Арсић 2.место, Софија Столовић 2.место, Лена Јемуовић 3.место, Николина Веселиновић 8/2 3. место и ученик 7. разреда Душан Мартић 2.место и пласирали се на окружно такмичење које ће се одржати 10. марта у Краљеву.
Предметни наставници су Славица Мандић, Баљевац и Миланка Петровић, Брвеник.

Дана 10.3. одржано је Окружно такмичење из енглеског језика у Краљеву.
Ученица 8/1, Анђела Арсић заузела је 3.место и пласирала се на Републичко такмичење 7.4.3024.

Ученица је учествовала на Републичком такмичењу 7.4 2024.
Иако нема пласман међу рангираним такмичарима прошла је успешно тест разумевања читањем, тест разумевања слушањем, а граматички тест није прешла лимит те тако није позвана на усмени, четврти део провере.
Веома смо задовољни постигнутим резултатом.
Честитамо Анђели на успеху-од Општинског до Републичког уз жеље за даљи напредак.
Браво Анђела!

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

У суботу, 6.4.2024. године одржано је Окружно такмичење из српског језика и језичке културе у Краљеву.Нашу школу представљали су :

Лена Алексић, Огњен Чорбић, Ђурађ Вељовић, Нађа Вељковић, Софија Алексић и Душан Мартић.

Диплому су освојили:
Лена Алексић – друго место
Ђурађ Вељовић- прво место
Софија Алексић- друго место

Пробни завршни испит у нашој школи

Данас и сутра се у свим основним школама у Србији спроводи проба завршног испита, у којој ће учествовати ученици осмих разреда. Завод је са својим стручним радним групама припремио задатке, који су достављени школама путем посебног портала, у електронској форми.

Пробни завршни испит има две основне функције. Прва је да кандидати и особље у школама испробају све процедуре у реализацији завршног испита, како би на завршном испиту у другој половини јуна ове године све функционисало како треба и без грешке. Друга је да ђаци тестирају своје знање и открију евентуалне пропусте, како би их уз додатне напоре и учење до јуна исправили.

Свим осмацима, њиховим наставницима и родитељима желимо успешан рад на пробном завшеном испиту.

Угледни час из ГЕОГРАФИЈЕ

Разред 7/2
Тема -АФРИКА
Тип часа -утврђивање
Циљ часа-утврђивање градива о природним и друштвеним одликама Африке,као и познавање географске и неме карте.

Ученици су кроз питања о Африци и њеним регијама проналазили географске појмове на карти Африке или уписивали појмове на немој карти.
Коришћени су различити типови задатака :слагалица, погађање појмова,шифровање, погоди појам, биосфера Африке у слици,тачно /нетачно и сл.
Ученици си били веома активни и заинересовани ,јер је рад био динамичан и занимљив.